chat

ZTE, Android 10 Tabanlı MiFavor 10'un Detaylarını Paylaştı

  • Konbuyu başlatan BaRoN
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:17

BaRoN

BaRoN
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
482
Tepkime puanı
1,089
Puanları
93
Yaş
43
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
Evli
Takım
Fenerbahçe

İtibar Puanı:

Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE, kullanıcılarına sunacağı Android 10 tabanlı MiFavor 10'a dair ayrıntıları paylaştı. MiFavor 10 ile birlikte ZTE telefonları yeni özelliklere kavuşacak.

Bizler 2019 yılının sonlandırmak üzere olsak da şirketler telefonlarının işletim sistemini geliştirmeye durmaksızın devam ediyor. Şu ana kadar Realme, Oppo ve Samsung’un işletim sistemlerinde güncelleme yapacaklarını öğrenmiştik. Şimdi bu listeye yeni bir isim daha katıldı: Çinli üretici ZTE.
ZTE, kullanıcılarına dağıtacağı Android 10 tabanlı MiFavor 10 hakkında detayları da paylaştı. Çinli akıllı telefon üreticisinin işletim sisteminde yapacağı yenilikler şu şekilde sıralandı:
İkonlar ve Karanlık Mod
1575214112574.png
MiFavor işletim sistemi, 2019’un en büyük trendlerinden biri olan Karanlık Mod’u sistemine ekleyecek. Karanlık Mod, sistem genelinde kullanılabilir olacak. Bununla birlikte işletim sisteminin simgelerinde de değişiklik görülecek ve 1600’den fazla yuvarlak kenarlı simgeyi getirecek.

Tema ve arka plan
1575214125159.png
MiFavor 10, dinamik arka planları da beraberinde getirecek. Kullanıcılar istediği dinamik arka planı telefonlarına ekleyebilecekler. Ayrıca MiFavor 10 ile birlikte 6 yeni tema da telefona eklenecek. Her tema kendine has ikon paketine sahip olacak.

Serbest bildirimler
1575214137331.png
ZTE’nin yeni görünümü bildirim konusunda da yenilikler içeriyor. Artık telefonunuzda meşgulken size gelen bildirimler daha az yer kaplayacak şekilde olacak. Bu yeni özellik, Samsung’un One UI arayüzünde de bulunan bir özellik.

Bununla birlikte ZTE, serbest pencerelerin bulunduğu arayüzü de kullanıcılarına sunacak. Bu sayede görselde de görüldüğü üzere oyun oynarken ya da video izlerken uygulama değiştirmenize gerek kalmadan mesajlara cevap verebileceksiniz.

Akıllı ekran tanımlama ve sesle kontrol
1575214149375.png
MiFavor 10, akıllı telefonunuzun ekranındaki içerikleri ekrana iki parmağınızla basılı tuttuğunuzda tarayacak. Daha sonra size yazıları ve resimleri belirleyecek ve düzenlemenize imkan sağlayacak. Bunun dışında arayüz içinde ses komutlarıyla dolaşmanızı sağlayacak sesle kontrol özelliği de işletim sistemine eklenecek.

Daha güçlü yapay zeka:
Z-Booster 2.0, yeni güncellemeyle birlikte çok daha güçlü hale gelecek. Böylece sistem kaynaklarını çok daha akıllı şekilde bölüştürecek. Dahası, yazılım çok daha iyi bir oyun performansı sağlayacak.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)