Yerli Otomobildeki Sesli Asistanın Muazzam Özellikleri Açıklandı

BaRoN

Yönetici
SoHBeTFoRuMLaRi
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
923
Tepkime puanı
2,276
Puanları
93
Yaş
44
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
Evli
Takım
Fenerbahçe

İtibar Puanı:

1578939713730.png

Gün içerisinde TOGG'un resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım, yerli otomobilde yer alacak olan sesli asistanın nasıl çalışacağını gösterdi. Videodan anladığımız kadarıyla sesli asistan hayatımızın her alanına entegre bir şekilde çalışacak gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), tüm ülkenin merakla beklediği yerli otomobilin prototipini beğeniye sunmuştu. O zamandan beri aracın tasarım ve mühendisliğinden tutun da markalaşma sürecine kadar pek çok duyum aldık, paylaşım gördük. Bugün TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım, yerli otomobilde yer alacak olan sesli asistanın nasıl işleyeceğini görmemizi sağladı.
“Otomobili; sizi dinleyen, sizi öğrenen, sizinle bütünleşen, bu sayede hayatınızı kolaylaştıran yeni nesil akıllı bir mobilite cihazına dönüştürüyoruz” mottosuyla paylaşılan videoda, ilerleyen yıllarda sesli asistanın nasıl hayatımızın her alanına entegre bir şekilde çalışacağı anlatılıyor. Dilerseniz önce videoyu izleyelim, daha sonrasındaysa detaylar üzerine konuşalım.
TOGG’un akıllı yaşam vizyonu

Fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye’ye ait olan yerli otomobil, geçtiğimiz günlerde düzenlenen lansmanda da aktarıldığı üzere internetin her alanına tam anlamıyla bağlı olan bir araç olacak. Yayınlanan videodaysa yerli otomobilin sesli asistanı sayesinde neler yapabileceği kısaca anlatılmış.

Videoya göre yerli otomobilin meziyetleri arasında evlilik yıl dönümü hatırlatma, ajandanızı görebilme ve bulunduğunuz konumu anlayıp rota oluşturabilme, müzik zevkinize uygun bir şekilde çalma listenizden müzik çalabilme, evinizdeki akıllı ev eşyalarını kontrol edebilme, aracın kalan şarj durumunu bildirme ve buna göre ne kadar menzil gidebileceğinizi belirleme gibi özellikler yer alıyor.

Öte yandan yerli otomobilde sesli kontrol ile çalışacak pek çok özellik bulunacağını da zaten biliyorduk. Bununla birlikte araçta bulunan 'merkeze sürekli bağlantı' desteği sayesinde araçların güncellemeleri de uzaktan 4G / 5G bağlantısıyla yapılabilecek
 

Absnthe

www.Mevsim.Org
Yönetici
Sohbetforum
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
3,519
Puanları
113
Web sitesi
www.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
Yok
Takım
Galatasaray

İtibar Puanı:

Özellikleri Muazzam

Tek Sorun : Fiyati Olacaktir..

300'den aşagi Olursa ne ala.. dicem ama görecegiz..
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:5)