Yeni Doğan Bebek Bakımı | SohbetForumlari.Net Bilgi Paylaştıkça Değerlidir.
chat

Yeni Doğan Bebek Bakımı

yenidogan

SHBT Üye
Katılım
24 Mar 2018
Mesajlar
2
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Yaş
38
Cinsiyet
Kadın
Takım
Fenerbahçe

İtibar Puanı:

Yeni anne olacaklar için yeni dünyaya gelen bebeklerin gelişimi ve büyümesi onların yeni bir hayata başlaması için çok önemlidir. Bu yüzden çocuk gelişimi ve sorunları hakkında doğru ve güncel bilgileri
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
sayfasında bulabilirsiniz. Ebeveynler açısından bu tür bilgiler edinmek ileride bebeğiniz için faydalı olacaktır.


Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.Birçok anne adayları yeni doğmuş bebeklerinin bakımlarını yaparken bir çok sorunlarla karşılaşabilmektedirler. En sık yaşanılan olay doğumdan sonra yeni doğan bebekler nasıl emzirilir gibi konularda hatalar çok yapılmaktadır. Doğru emzirme bir bebek için en sağlıklı emzirme şekillerinden bir tanesidir. Bebeğinizi emzirirken tutuş pozisyonlarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca Birçok emzirme yöntemleri bulunmaktadır. Bunları doğru öğrendiğiniz taktirde çocuğunuza emzirme alışkanlığını kazandırabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.


Yeni anne olanlar yeni doğmuş bebeklerini yıkamadan önce banyonun bebek için hazırlanması gerekmektedir. Banyo suyunun bebeğin vücut ısıyla aynı olmasına özen gösterilmelidir. Ayrına ilk banyo anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirmektedir.

Bebeğinizin banyosunu yaptırırken yanından bir saniye bile ayrılmamak önemlidir. Çünkü başını küvete vurabilir. Yada suda boğulabilir. O yüzden her saniyesini takip etmelisiniz.

Mutlaka Bebek banyosunda bebek şampuanı, bebek losyonu ve bebek yağı bulundurmalısınız.


Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.Yeni doğanların altını değiştirmeden önce hijyenik bir ortam sağlanmalıdır. Yanınızda bebek bezi, ıslak bendil, su ve pamuk gibi malzemeler bulundurmalısınız. Bebeğin altını temizledikten sonra pişik oluşmamaıs için pişik remi yada pudya sürebilirsiniz.

Bu dönemlerde altına kaçırma sıkça yaşanabilir. Bu yüzden altını düzenli bir şekilde kontrol edip değiştirmeniz gerekmektedir. Bez değişimi yaparken ellinizi iyice yıkamalı ve hijyenik bir şekilde temizlenme sağlanmalıdır.

Bu arada alt değiştirme sıklığı doğumdan sonra ilk birkaç hafta 5 - 6 kez değiştirilmesi önerilmektedir.
 
Son düzenleme:

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)