Doğal Organik Ürünler

Xiaomi Redmi 5 ve Redmi Note 5 İçin MIUI 11 Güncellemesi Yayınlandı

BaRoN

Yönetici
SoHBeTFoRuMLaRi
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
945
Tepkime puanı
2,316
Puanları
93
Yaş
44
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
Evli
Takım
Fenerbahçe

İtibar Puanı:

Xiaomi, eski telefonlarına da MIUI 11 güncellemesini yayınlayacağının sözünü vermişti. Şirket, sözünü tutmaya başladı ve neredeyse iki yıllık olan Redmi 5 ve Redmi Note 5 cihazları için MIUI 11 güncellemesini yayınladı.

Dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi Çin merkezli Xiaomi, geçtiğimiz aylarda Android 10 tabanlı MIUI 11 arayüzünü tanıtmıştı. Şirket bu arayüzünü tanıttıktan kısa bir süre sonra aslen Android 10'u içerisinde barındıran MIUI 11 güncellemesini eski model telefonları için de yayınlayacağının sözünü vermişti. Çin'den gelen haberlere bakılırsa Xiaomi sözünü tutmuş gibi görünüyor.
Şirket, 2017'nin aralık ayında Redmi 5 isimli cihazını piyasaya sürmüştü. Bu telefondan birkaç ay sonra da 2018 Şubat ayında Redmi 5 Plus olarak da bilinen Redmi Note 5 piyasaya sürülmüştü. Xiaomi, neredeyse iki senelik olan bu iki cihazı için de MIUI 11 güncellemesini yayınladı. Güncelleme şimdilik yalnızca Çin'de bulunan cihazlar için yayınlandı ve yakın zamanda tüm dünyaya yayılması bekleniyor ancak durum pek de sanıldığı gibi olmayabilir.
Eski cihazlara yayınlanan MIUI 11 güncellemesi yalnızca Çin'deki cihazlar için yayınlanmış olabilir
7393

Yayınlanan MIUI güncellemesi şirketin yalnızca Çin kolu için yayınladığı bir güncelleme, dolayısıyla güncellemenin cihazların global versiyonuna çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Xiaomi'nin Hindistan'da satışa sunulan Redmi Note 5 Pro isimli cihazlarının bu güncellemeyi almayacak olmasını yazdığımız konuya örnek gösterebiliriz.

Yine de şirketin daha önceki tutumu göz önüne alındığında güncellemenin bu cihazların global versiyonları için de yayınlanacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra şirket güncellemenin yayınlanacağı telefonları yalnızca bu modellerle sınırlı tutmayacak. Şirketin açıklamalarına göre Redmi 8 ve Redmi 8A modellerinin global versiyonları da güncellemeyi almaya başladı
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)