Keşke Okulda Öğrenseydim Dediğim Şeyler | SohbetForumlari.Net Bilgi Paylaştıkça Değerlidir.

Keşke Okulda Öğrenseydim Dediğim Şeyler

Katre

Lady

İtibar Puanı:

28 yaşındayım. Bugünlerde geçmişimi pek düşünmüyorum ya da geçmişten pişmanlık duymuyorum.

Ancak bazen, son yıllarda öğrendiğim bazı şeyleri keşke biraz daha erken öğrenmiş olsaydım dediğim oluyor. Okullarda kişisel gelişim dersleri olsaydı diye de düşünüyorum bazen. Okullarda kişisel gelişim dersleri, ismen olmasa da muhtemelen vardı. Bu yazıdaki 16 şey hakkında en az bir öğretmen sınıfta mutlaka bir şeyler anlatmıştır. Ama ben hepsini unuttum ya da dikkat etmedim. Ya aklımda kalmadılar ya da o dönemdeki gerçekliğim o kadar farklıydı ki bu bilgileri kullanmak aklıma gelmedi.

Ancak hala okuldaki bazı derslerden birkaç saat çalıp bunları kişisel gelişim dersleri olarak kullanmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bu pek çok öğrenci için faydalı olacağı gibi geniş bir açıdan bakıldığında toplum için de faydalı olacaktır.

İşte, keşke bana okulda öğretselerdi ya da çok daha erken öğrenseydim dediğim 16 şey:

5468
1. 80/20 kuralı

Bu zamanınızı iyi kullanmanın en...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen üye Olunuz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:4)