Kendine Bambaşka Bir Dil Yaratmış Abiye Kuzu'nun Unutulmayan Türk Malı Replikleri

Minikçe

Özel Üye
Lady
Binnur Kaya'nın en efsane karakterlerinden Abiye Kuzu, Türk Malı gibi beyin yakan bir dizide bile bize kahkaha attırmıştı. Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü'nü baştan yazan, kullanım hatalarıyla kendine yepyeni bir dil oluşturan Kuzu, hala hatırladıkça insanı çıldırtan sözleriyle kulaklarımızda. fın fın zın zın
1. Kanyonlarca bakteri, virüs ve terliksi hayvan..

"Biz temizliğe ve hijyene çok önem bir aile olarak asla sokak ayakkabılarıylan evde salınmıyoruz. Sokaktan eve geldiğimiz zaman el ve ayaklarımızı dezenfektan sabunuyla bi güzel çitiliyoruz ardından ezelfektan cölelerizlen ofcalıyoruz. Çünki çevremizde toplumumuzda asensörlerde, raylı raysız bütün taşıma araçlarında, avn adındaki alışveriş merkezlerindeki yürüşen merdivenlerinde gözle görülmeyen ve özgürce gezen sadece kedi ve köpeklerin duyabilecekleri sesler çıkartan onlarca milyarlarca kanyonlarca bakteri vürüs mikrop ve terliksi hayvan var."
[h=2]2. Bu tavsiye hayat kurtarıyor.[/h]

"İnsanları mantık dergecimizden geçirmeden güvenlik duvarımızdan aşırtmıyoruz. Hatta lafım bile var güvendiğim dağları karlar yardı."
[h=2]3. "Moda insanın üstüne yapışanı giymesidir."[/h]


"Dünyanın en son moda trenlerini benim kadar takip edemiyormuşsun. Senin şu sefil ve bakımsız halin benim içimi bürkültüyor. Ay mikemmel ev hanımı portfolyosu."
[h=2]4. "Aşkı bulmak zor değildir, onu koruklamaktır. Aşkın kaşı yoktur."[/h]


"Biz okadan mikemmel bi çiftiz ki bize benzemeye çalışıyorlar bizi taklit ediyorlar yani bir nevi hırkızlık yapıyorlar. Ama başarılı olabiliyorlar mı hayır."
5. "Erman ben sana aykut testinden 1500 puan aldığımı söylememiş miydim?"

"Ben gençken, bundan 3-4 veya 5 sene önce, kendi kendime bi aykut testi yaptırmıştım kendime. O zaman gerçekten üst sınırım bi alt gıdımında çıkmıştı benim puanım o en üst sınırdada bak ünlü ressam albert amştayn duruyor."
[h=2]6. "Neden derslerinizi okulunuzun ötüt odasında çalışmıyorsunuz? Ne demişler ders en iyi derste emilir"[/h]

[h=2]BONUS: "Gıravata kravat dedin de ay ben bu yanlış söylemlere çok gülüyorum ya"[/h]
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu Bilgilendirmeyi Dikkate Alın!

SohbetForumlari.NeT İyi Forumlar Diler Forumda Arama Yapmadan Gereksiz Yere Konu Açmayalım Rencide Edici Mesajlardan Ve Müstehcen Yazılarla Rencide Edici Sözler Sarfetmeyelim Gereksiz,anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Son Makaleler

Üst