İstanbul kültür üniversitesi.

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 3:32
E

Eqe

Üniversite Türü: Vakıf
Kuruluş Tarihi: 1997
Telefon: +90 212 639 30 24
Faks: +90 212 551 11 89
Adres: Ataköy Yerleşkesi 34156 Bakırköy-İstanbul
Öğrenim Dili: İngilizce Türkçe
Yerleşim: E-5 karayolu üzerinde Ataköy metro durağına 100 m uzaklıkta bulunuyor.
Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 5 fakülte, 2 meslek yüksekokulu ve 2 enstitü bulunuyor.
Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı olan yurtlardan yararlanabiliyor.
Beslenme: Şirinevlerdeki 3 binada ayrı ayrı kafeterya ve restorantlar hizmet veriyor.
Teknoloji: Üniversitede biri 10, biri 15, üçü 25 ve biri de 30 PC?den oluşan 6 adet uygulama laboratuvarları derslerin dışında da öğrencilerin kullanımına açık.
Sağlık hizmetleri: Sağlık, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri Sağlık Dairesi Başkanlığı?nca yürütülüyor. Gerekli hallerde Ataköy Hastanesi?nden anlaşmalı hastane olarak yararlanılıyor.
Spor tesisleri: Ataköy yerleşkesinde bulunan kapalı spor salonuna ek olarak spor tesisleri bakımından zengin olan semtlerdeki çeşitli kuruluşlarla anlaşma yapılarak öğrenciler yararlandırılıyor.
Burs:
Giriş Bursu: ÖSYM tarafından burslu tarafından burslu programlara yerleştirilen öğrencilerin yararlandığı ve sadece öğretim ücretini kapsıyor.
Başarı Bursu: İKÜ programlarında ve bölümlerinde eğitim-öğretim gören öğrencilerin yıl sonu başarılarına göre veriliyor.
İhtiyaç Bursu: Burs Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmelere göre olanakları sınırlı olan öğrencilere veriliyor.
Genel Bilgi: Bir kent üniversitesi olan İstanbul Kültür Üniversitesi'nin yerleşkeleri, Bakırköy- Ataköy- Bahçelievler üçgeninde konuşlandı. Üniversitede her 9 öğrenciye karşılık bir akademisyen görev yapıyor. Öğrencilerinin yüzde 25'i ÖSYM tarafından burslu programlara yerleştirilen öğrencilerden oluşurken, İKÜ'de öğrencilerin toplam yüzde 44'ü burs alıyor.
İstanbul Kültür Üniversitesi'nde öğrenimlerini sürdüren başarılı öğrenciler, öğrenimleri boyunca asıl bölümlerine konu bakımından yakın olan başka bir bölümün lisans - önlisans öğrenimini aynı zamanda gerçekleştirebilir. Ayrıca üniversitenin Avrupa Birliği ülkelerindeki bazı üniversitelerle yaptığı öğrenci değişimi antlaşmaları çerçevesinden, öğrenciler bu üniversitelere misafir öğrenci statüsünde gidebiliyor. Misafir öğrencilik sürecinde alınan dersler üniversiteden mezuniyette geçerli. Dileyen öğrenciler İstanbul Kültür Üniversitesi diploması ile birlikte gittikleri misafir üniversiten de diploma alabilir. 14 bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Her laboratuvarda ise lazer yazıcı ve tarayıcılar var. Üniversite bilimsel yayın ve akademik kitap tarama sitelerinden EBSCO'ya ve SPRINGER'e üye. Bu sayede öğrenciler ve öğretim üyeleri dünyadaki bilimsel gelişmeleri günü gününe izleyebiliyor.
Rektörün Adaylara Mesajı: "İstanbul Kültür Üniversitesi 70 yıllık köklü eğitim geleneğinin ürünüdür. Eğitim-öğretim kalitesi her yıl yeniden saptanan üniversitemiz, öğrencisine yüksek oranlarda burs verdiği için, öğrenci-öğretim üyesi oranında ön sıralarda yer aldığı için, her elli öğrenciye kontenjanı için, Türk Yüksek Öğretimine bir doktoralı öğretim üyesi yetiştirdiği için, doktora ve yüksek lisans programlarını gerçekleştirdiği için, MYO mezunları DGS ile lisans programlarını kazanma başarısında Türkiye birincisi olduğu için vakıf üniversiteleri arasında ilk dört sırada yer almaktadır. Biz bu kalitemizle gurur duyuyoruz. Üniversite adayı gençlerimizi, yarınlara hazırlamak amacıyla, kaliteli eğitim-öğretim ve kültürel birikimlerini geliştirebilecekleri sıcak, sevecen bir eğitim ortamın, İstanbul kültür Üniversitesi'ne davet ediyorum. Biz yeniliklere açığız ve cesur davranıyoruz"
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu Bilgilendirmeyi Dikkate Alın!

SohbetForumlari.NeT İyi Forumlar Diler Forumda Arama Yapmadan Gereksiz Yere Konu Açmayalım Rencide Edici Mesajlardan Ve Müstehcen Yazılarla Rencide Edici Sözler Sarfetmeyelim Gereksiz,anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Son Makaleler

Üst