Gülhane Askeri Tıp Akademisi

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:23
E

Eqe
Gülhane Askeri Tıp Akademisi
Adres: Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı 06018 Etlik Ankara
Telefon: 0312 304 20 00
Web: www.gata.edu.tr/Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sağlık bilimleri alanında askeri personel yetiştiren bir komutanlıktır. Ankara Etlik'te bulunmaktadır. Akademi şu bölümlerden oluşmaktadır:

  1. Gülhane Askeri Tıp Fakültesi
  2. Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  3. Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu
GATA aynı zamanda tıp magazinlerinin ve kitaplarının olduğu, askeri doktor, doktor ve sağlık astsubay adaylarına hizmet veren bir kütüphaneye sahiptir. Askeri Tıp Fakültesi öğrencileri ÖSS yi takip eden mülakat ve spor testi ile sağlık muayenesi ile kabul edilmektedir. Fakülte aynı zamanda belli kontenjanlarda Arnavutluk, Bosna-Hersek ve diğer Türkî Cumhuriyetlerden de öğrenci kabul etmektedir.
GATA tesisleri içerisinde 4 askeri destek bölüğü bulunur ki toplam 300 civarında Subay, Astsubay, Er ve Erbaş u bölüklerde görev yapmaktadır, ve askeri personel Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıklarından sağlanmaktadır. Destek bölükleri şunlardır:

  1. Hizmet Bölüğü ve 2. Hizmet Bölüğü: Hizmet alanlarına ana bilim dalları, kütüphane, kantin, acil servis, morg, sera, tıp fakültesi girer.
  2. Ulaştırma Bölüğü: Ambulans, makam arabaları, askeri taşıtlar Ulaştırma Bölüğü'nün sorumluluğu altındadır.
  3. Muhafız Bölüğü: Sorumluluk alanı garnizonun güvenliğinden ibarettir.

Hemşirelik Yüksekokulu
Hemşirelik (Fakülte)

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu Bilgilendirmeyi Dikkate Alın!

SohbetForumlari.NeT İyi Forumlar Diler Forumda Arama Yapmadan Gereksiz Yere Konu Açmayalım Rencide Edici Mesajlardan Ve Müstehcen Yazılarla Rencide Edici Sözler Sarfetmeyelim Gereksiz,anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Son Makaleler