Erkek Gözünden Kadın Psikolojisi | SohbetForumlari.Net Bilgi Paylaştıkça Değerlidir.

Erkek Gözünden Kadın Psikolojisi

Şiir

Yönetici
Administrator
Lady
Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
177
Tepkime puanı
192
Puanları
43
Yaş
27
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın
İlişki Durumu
İlişkisi Yok
Takım
Galatasaray

İtibar Puanı:

Erkek Gözünden Kadın Psikolojisi

4626


Kadınlar ve erkekler yaratılışları gereği birbirinden farklı varlıklardır. Düşünme kalıpları, olaylara bakış açıları tamamen farklıdır. Erkeklerin en çok dert yandığı konu kadınları anlayamamaktır. Erkekler kadınları hiçbir zaman anlayamayacaklarını düşünürler. Erkek gözünde çekici kadın, klişe fakat zor kadındır. Bunu annelerimizden büyüklerimizden sıklıkla işitiriz. Kız evi naz evidir, kız öyle erkeğin dediğini yapmaz, her zaman görüşmez. Diye ön yargılar hayatımızın merkezindedir.

Fakat şu da bir gerçektir ki, erkekler emek verdikleri şeyi severler. Biraz empati yapalım; çok emek verdiğiniz bir işi düşünün elde etmek için çok zaman harcadınız günlerinizi aylarınızı verdiniz, sizin için gerçekten çok değerli o işi birden bire bırakır mıydınız? Tabi ki de hayır, o kadar emek verdiniz kolay kolay vazgeçmezsiniz. Erkeklerde de durum böyledir. Erkekler kadınlara göre biraz daha geç olgunlaşırlar. Hepimiz bildiği gibi, kızlar erkeklerden önce ergenliğe girerler bu sebeple kadınlar daha erken olgunlaşırlar. Bu sebeple kadınlar kendilerinden yaşça büyük erkekleri tercih ederler ki, aynı olgunlukta olsunlar daha sağlıklı bir ilişki yürütebilsinler.

Kadın ve Erkek Bakış Açıları
Bu erkekler tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Kadınların tam olarak ne istediğini asla anlayamazlar. Biz kadınlar biz leb demeden erkeklerin leblebiyi anlamalarını bekleriz. Ya da canımız sıkıldığında yok bir şey desek bile, karşı taraf anlasın ısrar etsin isteriz. Erkek ve kadınların tam olarak anlaşamamasının temel sebebi düşünme sistemidir. Erkekler olaylara daha bütünsel ve mantıksal bakarlar, kadınlar ise daha duygusal ve ayrıntıcıdır. Erkekler için bütünün iyi görünmesi gerekir, kadınlar için ise bütünün yanında detaylar da kusursuz olmalıdır. Biz kadınlar empati kurmakta zorlanmayız, bu bizim kodlarımızda olan bir yeteneğimizdir.


Erkekler kendisini karşı tarafın yerine koymakta zorlanırlar, pratik yapmaları gereklidir. Gözünüzde bir anneyi hayal edin; bebeğinin neye ihtiyacının olduğunu bilir hisseder ve ihtiyacını gidermeye çalışır çünkü doğuştan yavru bakımını bilir. Erkek ise; bebeğin ihtiyacını bulmakta zorlanır tek tek deneyerek bulması gereklidir. Çünkü erkeklerde, empati eksikliği kadar şefkat duygusu da eksiktir. Kadınlar şefkatli varlıklar oldukları için acıma duygusunu daha çok hissederler. Erkekler ise daha katı ve net olurlar.

Bu sebepledir ki; hâkim ve savcılar erkeklerden seçilir. Çünkü kadınlar daha şefkatli ve acıma duygusuna daha çabuk kapılırız. Hele ki adet dönemlerimizde duygularımızın yoğunluğu artar, bu günlerde duygusal kararlar almamız çok normaldir. Bir aileye baktığımızda her ne kadar o aileyi erkek yönetiyor gibi görünse de aslında öyle değildir, kadınlar yönetmeyi severler. İstediklerini öyle ya da böyle yaptırırlar. Erkek gözünde çekici kadın ne istediğini bilen, onu çekip çevirebilecek kadındır.

Kadının Seçiciliği
Biz kadınlar seçici varlıklarız. Bunun temeli ilk insana kadar dayanmaktadır. Kadın var olduğundan beri seçici bir varlıktır. Kadınlar bir erkeği seçerken bütün özelliklerini dikkate alarak seçim yaparlar. Erkeğin nasıl özelliklere sahip olduğu, nasıl bir baba olacağı bunlar kadınların erkeklerde baktığı özelliklerdir. Kadınlara baktığınızda o kadar erkeğin içinden sadece birini seçmek isterler, erkekler ise kadınlar konusunda bu kadar seçici değildir. Kadın doğası gereği korunmak ister. Birçok kadın itiraz edecek fakat kadınların yaratılışları gereği zarif ve naif varlıklardır. Erkekler ise kadınlardan daha güçlü bir yapıya sahiptir. Kadınların ise duygusal zekâları oldukça gelişmiştir. Kadın kendini erkeğin yanında güvende hissetmek ister. Kadın kendini güvende hissetmiyorsa orada bir sorun var demektir. Erkek gözünde çekici kadın yeri geldiğinde, kendini erkeğin korumasına bırakabilecek kadındır.​
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:2)