Dünyanın en güzel bahçeleri

Ahmet

SHBT Üye
Katılım
4 Haz 2017
Mesajlar
10,847
Tepkime puanı
6,216
Puanları
113
İlişki Durumu
Yok

İtibar Puanı:

[FONT=&quot]İnsanın içini ferahlatan ve ruhunu canlandıran bu bahçeleri gördüğünüzde kesinlikle gidip gezmek isteyeceksiniz!

1Versailles Bahçeleri, Fransa

Versailles Bahçeleri, Versailles Şatosu’nun en önemli özelliklerindendir. Versailles sarayının bahçe mimarı, aynı zamanda Vaux sarayının bahçe mimarı olan Le Notre dur. Sarayın batısındaki Versailles kasabası tarafından başlayan bahçe esasen sarayın arka tarafına yerleştirilmiştir. Büyük kanalın çevresine toplanmış olan asimetrik planlı arka bahçe sonradan yapılan şehircilik planlarında da etkili olmuştur. Haç şeklinde olan Büyük Kanal, 2 mil uzunluğunca ormanlar arasından geçer. Ağaçlar arasında, sonsuz paralel veya radyal yollar bunların etrafında budanarak şekillendirilmiş yeşillikler tarafından sınırlandırılan çiçek paralelleri, su bahçeleri, merdivenler ve köşkler vardır.
[/FONT]

[FONT=&quot]2Butchart Bahçeleri, Kanada

Yüzlerce gizli ışık sayesinde masal bahçelerine dönen ünlü Butchart bahçelerinin asıl güzelliği güneş batarken ortaya çıkar.

Bahçe çiçekleri, nadir ağaçlar ve dolambaçlı yolları ile doludur. Güzel Ross Çeşmesi, yemyeşil bahçeler merkezinde fotoğraf çekmek ve izlemek yaratıcı ışıklandırma efektleri ile dans gibi aktiviteler insanları adeta yeniden doğmuş gibi hissettirir.

3Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçesi, Güney Afrika

1913 yılında yaratılan bahçeler en zengin ve az bulunur bitki örtülerinden olan Güney Afrika florasının en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Kirstenbosch bahçeleri Güney Afrika bitki örtüsünü görebileceğiniz en güvenilir yerdir. Doğal alanlarda vahşi hayvan tehlikesi nedeniyle bu bölgeyi tercih etmenizi öneririz.

4Huntington Botanik Bahçeleri, ABD

485,624 m²’lik alan üzerinde kurulmuş olan bahçelerde pek çok tema bulunmaktadır. Bunlar arasında Avustralya Bahçesi, Kamelya Koleksiyonu, Çocuk Bahçesi, Çöl Bahçesi, Japon Bahçesi ve Shakespeare bahçeleri bazılarıdır.Bunlar arasından en ünlü olanı Çöl Bahçesidir. Dünyanın dört bir yanından toplanmış ekstrem hava koşullarında yetişen bitkiler sergilenmektedir.
5Rikugien Bahçesi, Japonya

Tokyo’da bulunan bahçede ufak bir gölet, ağaçlar ve bir tepe bulunur. 1695-1702 yılları arasında inşa edilen parkta bulunan Japon Bahçesi turistlerin özel ilgi gösterdiği bölümdür.
6
[/FONT]
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)