Chat aşkları aldatma sayılmaz mı? | SohbetForumlari.Net Bilgi Paylaştıkça Değerlidir.

Chat aşkları aldatma sayılmaz mı?

EUPHRAT

https://sohbetforumlari.net/
Yönetici
Administrator
Üye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
556
Tepkime puanı
1,538
Puanları
93
Web sitesi
sohbetforumlari.net
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkisi Var
Takım
Galatasaray

İtibar Puanı:

Davranış bilimi uzmanları danışanlarının önemli bir kısmının anksiyetesinin sosyal medya aracılığı ile tetiklendiğini belirtiyor.

Hem zamanımızın hem de hayatımızın büyükçe kısmını kaplar hale gelen sosyal medya bir intikam platformu olma yolunda da sağlam adımlarla ilerliyor. Eskiden uyarı, şikayet, öneri gibi paylaşımlara denk gelirken artık teşhir, ifşa gibi şeylerle karşılaşır olduk. Zamanla sanki evrildi olaylar, işin çivisi çıktı. Kafamız kızdı mı yapabileceklerimizin sınırı kalmadı. Müşterisine kızan mekan sahibinin sövmesini de görür olduk, borcunu ödemeyen arkadaşını şikayet eden de... Uğradığımız taciz, mobbing, ihanet için de sosyal ağlar üzerinden ifşayı bir anti depresan olarak kullanır hale geldik. Kısaca cebimizde bir bıçak dükkanıyla dolaşıyoruz, kafamızın attığına dalıp dalmamamız bir tık meselesi.

SINIRIN SINIRSIZLIĞA SINIRI

Sosyal medyanın en tehlikeli yönlerinden biri özgürlüğün sınırını sınırsızlığa çevirmedeki illüzyonu. Her türlü davranışı mübah bir kılıfa sokmaktaki becerisi takdire şayan. Haliyle şuurunu kaybedeceklere müthiş bir manevra alanı sunuyor. Sosyolog Slavoj Žižek, felakete yol açmak da dâhil olmak...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen üye Olunuz.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:6)

Benzer konular