chat

Bu hataları yapmayın

  • Konbuyu başlatan Delikan
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:29
D

Delikan

Cildinize sağlıklı bir şekilde bakmak aslında sandığınızdan çok daha kolay. Önemli olan onu nasıl koruyacağınızı bilmek. Cilt bakımında en çok düştüğümüz hataları ve doğrularını sizler için derledim,1 - Güneş kremi sürmeden dışarı çıkmak
Nasıl olsa güneşte çok kalmayacağım, bugün hava bulutlu gibi düşüncelere kapılarak güneş kreminizi sürmeden dışarı adımınızı atmayın. Bu sayede cilt kanserine karşı kendinizi koruyacaksınız ve erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçeceksiniz.


2 - Sivilcenizle oynamak
Sivilcelerimizi sıkarak ortadan kaldırmak anlık bir çözüm gibi görünse de cildinize zarar verir. Yüzünüzde bakteriler dağılır, kızarıklığa hatta iltihaplanmaya bile yol açar. Bu geçici ve zararlı çözüm yerine
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
öğrenin.


3 - Sıcak suyla duş almak
Sıcak suyla uzun süre duş almanın size iyi geldiğini düşünebilirsiniz ancak cildinize iyi gelmediğini bilmenizde fayda var. Uzun süre sıcak suyla duş almak cildinizdeki doğal yağ dengesine zarar verir ve cildinizi tahriş eder. Ilık suyla, 10 dakikayı geçmeyen duşlar alın. Vücudunuzdaki nemi korumak için ise duşun ardından 5 dakika içinde nemlendiricinizi sürün.


4 - Boyun ve dekolte bölgenizin bakımını atlamak
Yüzünüzü güneşten korusanız bile çevrede dolaşan serbest radikaller eğer boyun ve dekolte bölgenizi korumasız bırakırsanız buranın yaşlanma sürecini hızlandırırlar. Boyun ve göğüs bölgemizdeki deri yapısı incedir ve özellikle UV ışınlarıyla daha hızlı bir şekilde zarar görür.


5 - Göz makyajını hızlıca ve ani hareketlere çıkarmak
Göz makyajınızı hızlı ve sert bir şekilde silmek bu bölgedeki derinize geri dönüşümü olmayan zarar verir. Kirpiklerinizin de dökülmesi kaçınılmazdır. Her zaman dairesel ve nazik hareketlerle silin. Arından göz kremi uygulayın.


6 - Cilt lekelerinizi görmezden gelmek
Eğer vücudunuzda herhangi bir yerde yeni çıkan bir leke varsa bir uzmana göstermeyi ihmal etmeyin. Her zaman var olan leke ve benlerinizi gözlemleyin ve renginde, boyutunda bir değişiklik fark ettiğinizde hemen bir doktora başvurun.

 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)